JOSIPOV PASULJ NAJUKUSNIJI

 

Najstariji naš klub u Austriji “Jedinstvo”, koji je ove godine proslavio 4 decenije postojanja, održao je u nedelju svoju tradicionalnu pasuljadu. 

 

Najstariji naš klub u Austriji “Jedinstvo”, koji je ove godine proslavio 4 decenije postojanja, održao je u nedelju svoju tradicionalnu pasuljadu. Na jubilarnoj, 40-toj Pasuljadi o najboljem pasulju odlučivao je žiri koji su činili predsednik Svetlana Miletić, Dobroslav Milašević i Biljana Spasić. Oni su imali težak zadatak da odluče koji je najbolji od ukupno 16 predatih “remek dela” domaćica i domaćina.

Prema odluci žirija najbolji pasulj ove godine skuvao je Josip Horvat, a drugo mesto zauzelo je Dragiša Nikucić, dok je treći pasulj pripremila Nataša Andjelković.Takodje u takmičenju učestvovali su Milica Dačić, Danica Vojnović, Branka Matić, Milan Vojmirović, Gordana Miković, Goran Mijailović, Dragica Horvat, Milka Stojanovski, Ljuba Antić, Sladjana Jović, Ljiljana Stević, Milena Lazarević, i Sladjana Prvulović.Najbolji kuvari i kuvarice dobili su vredne nagrade Firme “Inmark”

Povodom Pasuljade održan je i prikladan kulturno-umetnički program, kroz koji su vodili Tijana Dačić i Miloš Stojadinović, a u okviru kojeg se predstavila omladina “Jedinstva”. Mali i srednji foklor izveli su splet igara iz Srbije, a najmladji su recitovali pesme.Takodje, pesnikinja iz Niške Banje Lela Stojanović predstavila je svoje knjige pesama za decu, čitajući pesme koje su naišle na odličan prijem kod mladih članova “Jedinstva”.Inače povodom jubileja Svetlana Miletić predala je predsedniku kluba “Jedinstvo” Zlatku Miloradović tortu koju je umesila za rodjendan kluba.